Marta HELENA Linnéa Johansson Carlsson.
Född 1917-10-23 i Zederslund(stäg 229 Fridhem4), Bispmotala, Motala (E). Död 2006-05-10 i Motala (E). |
F
NILS August Johansson.
Född 1892-10-22 i Österg, Grepstad, Västra Stenby (E). Död 1978-11-16 i Huddinge (AB). |
FF
JOHAN AUGUST Nilsson.
Född 1837-03-27 i Aspeg, Klockrike (E). Död 1915-03-17 i Österg, Grepstad, Västra Stenby (E). |
FFF
NIKLAS Eriksson.
Född 1790-02-09 i Sörg, St Berga, Klockrike (E). Död på Grepstad Österg 1867-02-20 i Österg, Grepstad, Västra Stenby (E). |
FFFF
ERIK Persson.
Född 1749-09-14 i Håckla, Klockrike (E). Död på St Berga Sörg 1821-10-11 i Sörg, St Berga, Klockrike (E). |
FFFM
MARIA Andersdotter.
Född 1756-04-02 i Rusthåll, Flistad (E). Död 1801-04-11 i Sörg, St Berga, Klockrike (E). |
||||
FFM
MARGARETA Persdotter.
Född 1802-10-28 i Prästtorp, Älvestad (E). Död på Grepstad Österg 1882-05-02 i Grepstad, Västra Stenby (E). |
FFMF
PETER Eriksson.
Född 1766-05-25 i Tororp, Klockrike (E). Död 1805-04-29 i Prästtorp, Älvestad (E). |
|||
FFMM
HELENA Larsdotter.
Född 1765-10-06 i Prästtorp, Älvestad (E). Död 1818-12-15 i Prästtorp, Älvestad (E). |
||||
FM
AUGUSTA AMALIA Karlsdotter.
Född 1864-06-09 i Nyckelby, Västra Stenby (E). Död 1909-05-09 i Österg, Grepstad, Västra Stenby (E). |
FMF
KARL AXEL Johansson.
Född 1834-09-30 i Lyckan, Skärstad, Varv och Styra (E). Död 1909-10-11 i Kronog, Nyckelby, Västra Stenby (E). |
FMFF
JOHAN Nilsson Skärstrand.
Född 1793-11-19 i Skärstad, Varv och Styra (E). Död 1868-02-21 i Ask (E). |
||
FMFM
Anna Kajsa ANDERSDOTTER.
Född 1797-12-07 i Bleckenstad, Ekeby (E). Död 1858-12-29 i Skärstad, Varv och Styra (E). |
||||
FMM
JOHANNA LOVISA Persdotter.
Född på äg 1831-02-17 till Örvad, Västra Stenby (E). Död 1884-04-09 i Västra Stenby (E). |
FMMF
PETER Andersson.
Född i Glaskulla 1800-10-20 i Vinnerstad (-1966)(E). Död på Tuddarps Frälseg äg 1857-09-10 i Västra Stenby (E). |
|||
FMMM
ANNA LOVISA Henriksdotter Rimstedt.
Född på Haddebo Bruk 1804-03-10 i Svennevad (T). Död 1834-11-15 i Örvad, Västra Stenby (E). |
||||
M
MARTA Josefina Pettersson.
Född 1897-07-25 i Skattegård, Mörby, Ekebyborna (E). Död 1951-01-04 i Motala (E). |
MF
KARL EDVARD Pettersson.
Född 1859-03-18 i Nr 4 Corporalg (N Rusth), Rocklunda, Ekebyborna (E). Död 1921-01-01 i Nr 4 Corporalg (N Rusth), Rocklunda, Ekebyborna (E). |
MFF
PETER Bengtsson.
Född 1824-02-18 i Östervarv, Varv och Styra (E). Död 1897-07-17 i Österstad, Ekebyborna (E). |
MFFF
BENGT Nilsson.
Född 1766-11-22 i Norrsten, Västra Stenby (E). Död 1843-05-01 i Ekeberg(et), Västra Stenby (E). |
|
MFFM
KRISTINA Månsdotter.
Född 1785-09-27 i Lårstad, Västra Stenby (E). Död 1871-07-10 i Ekeberg(et), Västra Stenby (E). |
||||
MFM
CHARLOTTA Larsdotter.
Född 1829-06-12 i S Rusth, Rocklunda, Ekebyborna (E). Död 1871-10-05 i Rusthåll (Skatteg), Österstad, Ekebyborna (E). |
MFMF
Lars Petter TRYGGVARDSSON.
Född 1792-01-04 i Österstad, Ekebyborna (E). Död 1844-01-21 i Nr 4 Corporalg (N Rusth), Rocklunda, Ekebyborna (E). |
|||
MFMM
Stina Maja PERSDOTTER.
Född 1804-07-12 i Nr 4 Corporalg (N Rusth), Rocklunda, Ekebyborna (E). Död 1848-02-19 i Öv Nybygget, Kommorp, Fornåsa (E). |
||||
MM
KLARA Severina Abrahamsdotter Värja.
Född på ägorna 1865-11-16 i Lillg, Melstad, Vallerstad (E). Död 1942-10-03 i Ekebyborna (E). |
MMF
ABRAHAM August Hansson Värja.
Född 1825-12-31 i Risbygget, Melstad, Vallerstad (E). Död 1899-10-22 i Timmerhemmet, Melstad, Vallerstad (E). |
MMFF
HANS Nilsson Värja.
Född 1789-02-03 i Joëlshem, Bulsjö, Sund (E). Död 1860-08-24. |
||
MMFM
MARIA ELISABET Bengtsdotter.
Född 1790-02-18 i Sjögstorp, Malexander (E). Död 1859-08-13 i Risbygget, Melstad, Vallerstad (E). |
||||
MMM
MAJA LENA Johansdotter.
Född 1822-04-17 i Perstorp, Lönsås (E). Död 1898-07-17 i Timmerhemmet, Melstad, Vallerstad (E). |
MMMF
Johannes JONSSON.
Född 1792-09-01 i Perstorp, Lönsås (E). Död 1847-08-07 i Gatan, Skrikstad, Fornåsa (E). |
|||
MMMM
BRITA KAJSA Andersdotter.
Född 1791-10-15 i Ö Holmen, Götevi, Vallerstad (E). Död 1832-03-01 i Lindkulleg, Tornby, Fornåsa (E). |
Gift
1937-03-29
i Motala (E).
PAUL (Kalle) Hjalmar Carlsson.
Född
1914-08-22
i Floda, Halvaregård, Ask (E).
Död 2003-02-11 i Motala (E). |
Framställd 2022-01-30 med hjälp av Disgen version 2021.